Crowned Heads
Le Carême
Hermoso n°1 & Robusto
Met het risico mijn katholieke of orthodoxe vrienden teleur te stellen, heb ik deze sigaar niet gerookt voor de periode waarin we ons momenteel bevinden. Ik wist trouwens niets over de oorsprong ervan voor mijn degustatie. Het enige wat ik weet is dat met Jon Huber elke sigaar een verhaal heeft.
En vandaag, met deze degustatie, heeft hij besloten mij het verhaal te vertellen van een Franse kok die het vak zou revolutioneren en onze smaakpapillen zou verrukken.
Ik heb het over Marie Antoine Carême, bekend onder de naam Antonin Carême. Hij is de eerste die zich Chef in de keuken noemt; hij is ook de uitvinder van de koksmuts voor Chefs. Wat betreft gerechten, hij heeft de techniek van de hartige aardappel- of groentesoufflé gemoderniseerd, hij heeft de béchamelsaus lichter gemaakt en de sauzen in 4 categorieën ingedeeld.
Voor deze eerste reeks die een eerbetoon brengt aan de keuken en het eten, heeft Jon Huber zich tot E.P. Carrillo gewend om een sigaar te ontwerpen en te rollen met een zoet aspect dat doet denken aan een van de smaken van de keuken. Dat gezegd hebbende, is de distributie begonnen en is deze vitola in België aangekomen.
Dit heeft mij in staat gesteld om er meerdere keren van te genieten.
Ik heb een vrij rustiek dekblad, licht olieachtig, en met een donkere
chocoladekleur met reflecties die variëren van roodachtig tot dat zeer
bijzondere bruin. Toen ik Artistry-cosmetica verkocht, hadden we een oogschaduw
zoals dit bruin; de kleur heette Kobicha, dezelfde tint als sommige
traditionele kimono's in Japan.
De ring die hem siert is goud, wit en blauw; hij heeft een wapenschild in reliëf met een hoofdletter C, gevolgd door de naam van de reeks Le Carême. Dit wapenschild is omgeven door twee gouden stukken: een met drie 5-puntige sterren, en een met een koninklijke kroon.
Dit doet me direct denken aan de sterren van onze toprestaurants. Toch is het simpelweg de kroon voor Crowned Heads (gekroonde hoofden), en de drie sterren van de vlag van Tennessee.
Goed, het is tijd om over te gaan tot de serieuze zaken en de keuken van die beste Antonin binnen te gaan. Ik vraag mijn souschef of alles in orde is voor een perfecte service. Zijn antwoord laat niet lang op zich wachten: Ja Chef! De leerling heeft de aanstekers met gas gevuld, de commis heeft de asbak klaargezet, de kamer geventileerd en uw computer aangezet; en ik heb persoonlijk de sigarensnijders geslepen. Oké heren! We beginnen met de rechte, nette en precieze snede. We gaan verder met het aansteken en controleren van de trek, om uiteindelijk bij het grote stuk te komen: de degustatie ter ere van Antonin, zonder wie we misschien niet hier zouden zijn. Chef de partie van de hedonistische genoegens, aan u het voorrecht van de snede.
Chef, ik zal een delicate snede van de kop uitvoeren. Wilt u een goede trek nemen? De lucht lijkt perfect door te stromen en brengt me sensaties van vette aarde, cacao, hooi en ongebrande koffie. Ik krijg ook chocolade, honing en een lichte minerale toets.
Oké heren, laten we dan overgaan tot het aansteken en de trek, en een goede degustatie aan iedereen! Ik bekijk mijn assortiment aanstekers en kies voor een brander, een beetje zoals voor het maken van crème brûlée.
Het vat snel vlam en geeft een roodachtige tint aan de voet van mijn
vitola. Een paar kleine blaasjes, en de voet is gelijkmatig aangestoken
Voor dit begin van de degustatie zit ik in een ochtendsigaar, met een snufje zwarte peper, melkchocolade, vette aarde en hazelnoten.
Tijdens mijn progressie is het de kaneel die zijn smaken afgeeft en de
chocoladetonen accentueert. In dit stadium heb ik het gevoel dat ik de keuken
van de Chef heb verlaten om me bij de chef-patissier te voegen
Ik heb eindelijk een toename van het lichaam, en we verlaten het medium
om naar medium-sterk te gaan.
Het lijkt erop dat dit sleutelmoment in de degustatie (rond de helft) de sluizen opent van chocolade, honing, kaneel en koffie, zonder ooit de smaken van cederhout, vette aarde of zwarte peper te verstikken.
Een lichte correctie van mijn brandlijn, en ik vervolg mijn degustatie in een mooie rookstroom.
Ik kom langzaam aan bij de mooie dood van deze smakelijke degustatie. Sta me toe u te vertellen dat de compacte as goed houdt totdat hij valt. Ik laat u achter met deze dooddoener die niets culinairs heeft...
De degustaties, in totaal 5, waren op Robusto-sigaren van 12,7 cm met een cepo van 50 en Hermoso No.1 van 16,51 cm met een cepo van 48. Zoals u weet, zijn er altijd verschillen afhankelijk van de modules en vaak vanwege de cepo. Maar afgezien van het lichaam zijn ze zo minimaal dat ik geen twee afzonderlijke artikelen heb willen maken.
Dekblad: Connecticut Broadleaf (USA).
Omblad: Sumatra (Ecuador).
Vulling: Nicaragua.
Conclusie: of het nu in een gemeenschap, een brasserie, een restaurant, een gastronomisch restaurant of een sterrenrestaurant is, onze Chefs verrichten vaak buitengewoon werk om onze smaakpapillen te doen herleven en ons het plezier te geven dat we als hedonist zoeken. De 7e kunst, boeken, reality-tv zetten de keuken vaak in de schijnwerpers, en het is een prachtig idee van Jon Huber om haar op deze manier te hebben geëerd. Dank aan hem, en aan Maestro E.P., evenals aan de Belgische importeur.
Ik kan u natuurlijk alleen maar aanmoedigen om naar uw goede sigarenwinkel te gaan voor uw eigen degustatie.
Prijs op het moment van schrijven van dit artikel:
Robusto 13,40€
Hermoso 14,40€
Maar als u zich haast, heeft uw sigarenwinkel ze misschien nog tegen de
oude prijs voor de T.T.T. (bedankt staat)
Commentaires
Enregistrer un commentaire
Laissez ici, vos commentaires, retour sur l'article et/ou la dégustation