Accéder au contenu principal

Dunbarton Tobacco & Trust Muestra de Saka The Bewitched (nederlands)

 Dunbarton Tobacco & Trust 

Muestra de Saka

The Bewitched



DTT cigar


Roken van een Muestra de Saka is als een reis voor mij, en waarbij ik dankbaar ben met je gezelschap. Deze zin zou van mij kunnen zijn, maar ze is van Steve Saka. 

Hij had ons al verleid met zijn compromisloze sigaren, maar deze keer probeert hij ons gewoon te betoveren met zijn “The Bewitched” (betoverd). 

Dus deze sigaar cadeau krijgen van een Harry Potter-fan die groene en witte magie beoefent, en die zowel Brigid, Freya als Lilith aanroept, moet ik dat als een teken zien? De toekomst zal het uitwijzen!

Bij DTT Muestra de Saka is er niet veel poespas, eenvoudige dozen, sigaren in houten en onbewerkte doodskisten.



DTT

Dus, ik pak deze kist op (vergelijkbaar met de Exclusivo), die niet erg luchtdicht is. Op het deksel vind ik het opschrift "Muestra de Saka", waaronder een uil staat, en aan de zijkant "The Bewitched". Een uil! Een zwarte kat had ik misschien wel verwacht, maar waarom een uil?

Het antwoord op deze vraag wordt verschaft door Steve Saka zelf: "'The Bewitched’ is een bedwelmende mix van hoogwaardige binnenbladeren van tabaksplanten in Nicaragua en de Verenigde Staten met onze exclusieve Cultivo Tonto San Andreas Negro bindblad, omhuld met een Grade 1 Habano Seed dekblad uit Ecuador. Het is een werkelijk betoverende, medium-bodied rook, zo moeilijk te beschrijven, maar zo perfect in balans en nuance, vanaf het moment dat ik hem gerookt had, was ik erdoor gehypnotiseerd."

Hij vervolgt met te delen: "Oorspronkelijk was dit een mix die ik creëerde om het 75-jarig jubileum van ‘The Owl Shop’ in Worcester te vieren. Voor degenen onder jullie die Zach en zijn winkel kennen, weten dat we het met zijn zegen doen. Sterker nog, hij zei dat deze sigaar te goed was om niet te delen met andere klanten, dus bedank hem alsjeblieft namens mij."



Owl Shop


Ik was heel blij dat Zach mijn werk verder zegende, maar ik wilde ‘The Owl Shop’ en Zach's familie-erfenis eren, dus besloot ik een eerbetoon te brengen door de uil als icoon te behouden, omdat het daar allemaal begon. Hier wordt het verhaal bijzonder. Het blijkt, zonder dat ik het wist, dat er een bijgeloof is onder de Nicaraguanen dat uilen de fysieke manifestatie zijn van heksen die 's nachts in het donker spreuken over mensen uitspreken. Ik geloof dat sommigen zwarte uilen als kwaadaardige heksen beschouwen, terwijl bruine uilen als goede heksen worden beschouwd."

"Dus ik maak een sigaar die ik fascinerend vind voor ‘The Owl Shop’, Zach moedigt me aan om er meer van te maken, ik besluit hem "The Bewitched" te noemen vanwege wat ik voel, en dan besluit ik de uil als icoon te houden om uiteindelijk te leren dat uilen in Nicaragua als heksen worden beschouwd... Wauw, dat zijn te veel toevalligheden om zelfs ik te negeren. Het lot is iets grilligs, maar ik ben wijs genoeg om er niet tegen te vechten. Dit project was gewoon voorbestemd. Of het nu de spreuk is van een zwarte uil of een bruine uil, het kan me niet schelen, want ik hou van de magie van deze sigaar!", besluit Saka.

Dus, Abracadabra, sesam open u!



DTT Cigar

Het sluiten van de dominodoos (N.B.: in de funeraire woordenschat is de dominodoos de kist) glijdt langzaam in de groef als het deksel van een sarcofaag en onthult de sigaar met een eenvoudige voetring die het dekblad versterkt. De voetring is geel met in het rood de tekst MUESTRA DE SAKA en de tekst THE BEWITCHED in het zwart eroverheen.



Bewitched

Ik haal voorzichtig deze prachtige Prensado (ongewoon formaat) met een spiraalvormige staart eruit.

Bij mijn eerste poging besluit ik deze spiraal te gebruiken om een trekgaatje te maken. De band vertoont geen weerstand en laat zich zonder problemen verwijderen.

Nadat ik mezelf heb gezuiverd met salie en ceder (onmisbaar!), steek ik een lucifer aan om een kaars in brand te steken, terwijl de kat zich tegen mijn voeten komt nestelen (het lijkt erop dat de zuivering verre van effectief is!). Voordat mijn lucifer uitdooft, nader ik de voet van mijn sigaar, die vlam vat en als duizend roodachtige lichtjes schijnt.

Er komt veel rook uit mijn sigaar op het moment dat de muziek van Aurora Aksnes (weer een heks) & Wardruna uit de luidsprekers weergalmt.

Deze brengt een laagje zout met zich me en laat deze zachtjes op mijn lippen achter: het is als het signaal van een Onverwachte Reis; ik ontvang mijn artefacten in de vorm van Korintische rozijnen, witte peper, espresso koffie en cederhout.



DTT Cigar

Een romig aspect dient nu als mijn vliegend tapijt naar de verhalen van duizend-en-één-nachten, voortgedreven door de wind van peper die onafgebroken heen en weer bewegen van wit naar rood, via groen en zwart; en de koffie houdt het ritme vast, de ene keer romig, de andere keer espresso.

Ik hoor in de verte Skald, die Wardruna heeft vervangen en die de verdiensten van Valhalla bezingt.

Ik heb vreemde sensaties van Cherry Coke dat samen met een vanilletaart wordt opgediend.

The Bewitched beschikt over een prachtige constructie, een fantastische trek en een bijna perfecte verbranding, die zichzelf herstelt.

In tegenstelling tot de draak met de hondenkop Falkor en zijn vriend Atreyu, is mijn reis niet eindeloos; ik verlaat de landen van de Ster des Doods om terug te keren naar het Licht.

Mijn afdaling gebeurt geleidelijk. Ik verlaat de wereld van de geesten, en dan die van het heilige, om zachtjes te landen in die van de noodzaak. Maar met een gedachte in mijn geheugen gegrift: ik ken nu perfect de "cigar boner" (een slangachtige en humoristische uitdrukking die geen directe literaire vertaling heeft. Het idee is dat van intense opwinding bij het idee om een sigaar te roken).

Deze sigaar is perfect in balans en geeft van begin tot eind een intense beleving.

De tests werden gedaan op twee sigaren van het type Prensado van 17,15 cm voor een cepo van 48.

Dekblad: Habano (Ecuador).

Omblad: Cultivo Tonto San Andrés Negro (Mexico).

Vulling: Nicaragua & U.S.A.

Concluderend: ik kan je alleen maar aanmoedigen om je naar een goede sigarenwinkel te haasten om een of twee exemplaren van dit kleine juweel te bemachtigen. Ik verwacht van een sigaar van deze prijs dat hij iets bijzonders ontwikkelt, vooral als de verpakking niet erg verfijnd is, en ik moet zeggen dat Steve er opnieuw in is geslaagd om me ruimschoots tevreden te stellen.

En ik laat hem het laatste woord: "Vanaf het moment dat ik deze mix af had, was ik erdoor betoverd, zozeer zelfs dat ik besloot om deze release 'The Bewitched' te noemen vanwege de manier waarop hij mijn eigen gehemelte gevangen nam: zo complex, zo harmonieus, zo verfijnd, zo moeilijk te definiëren, maar zo moeilijk te negeren. Elke sigaar die ik rookte, gaf me zin om er nog een te roken."

Belgische prijs op het moment van schrijven van dit artikel: 28,90€.

Ps: de blauwe teksten zijn toegevoegd door mijn Heks-Corrector en hangen niet van mijn wil af.



Commentaires

Posts les plus consultés de ce blog

Perla de Calvano Robusto Explications officielles de la société J. Cortès concernant son premier cigare roulé à la main : "Provenant du Nicaragua et plus particulièrement de la vallée d’Esteli, Perla de Calvano incarne la tradition, la qualité et le savoir-faire d’un terroir devenu spécialiste du cigare fait main. La vallée d’Esteli, capitale nicaraguayenne du cigare, profite d’une terre riche, d’un climat propice mais aussi et surtout du savoir-faire des producteurs cubains venus dans les années 60 avec leurs graines et leurs plantes de tabac. Pour la fabrication des cigares Perla de Calvano, seules les plus belles feuilles sont sélectionnées et cueillies à la main pour en faire un cigare d’exception. Les Perla de Calvano sont fabriqués à la main selon les méthodes traditionnelles maîtrisées à la perfection par des rouleurs de cigares expérimentés de la région d’Esteli. Le résultat est à la hauteur : un cigare unique aux arômes ronds et intenses qui évolue ...

CAO Amazon Basin Extra Añejo

CAO Amazon Basin Extra Añejo C’est en 2017 que la folle aventure STG en Amazonie a commencé avec la version CAO Amazon Basin. Pour ceux qui s’en souviennent, la Belgique a été ignorée un moment de ce lancement ; puis quelques privilégiés ou rapides en réaction ont pu en déguster quelques-uns, car la direction belge a récupéré des boites du marché américain. Depuis nous sommes dans le planning de distribution, mais vu le nombre limité de boites, elles sont uniquement disponibles dans les 28 magasins PartnerShip. Nous avons donc eu la chance de découvrir les versions suivantes : CAO Amazon Fumo em Corda, le CAO Amazon Anaconda et le CAO Orellana. Aujourd’hui c’est la toute nouvelle gamme que je vais avoir le plaisir de vous faire découvrir. Dans un premier temps, je ne vois pas de changements, puisqu’une partie de la tripe est toujours le tabac Bragança ; tabac que General Cigar Co. tire de la forêt amazonienne, qui est toujours récolté une fois tous les 3 ans et ...

Le Bouton d’Or

Le Bouton d’Or C’est chez Christophe P. (JPP Cigares) que j’ai rencontré ce grand barbu pour la première fois, de suite il m’a fait penser au film Le Dernier Trappeur, cet homme des bois dans le bon sens du terme, proche de la nature et dans le respect de celle-ci. C’est ainsi que j’ai appris que cet amateur de cigares et de whiskys était le propriétaire du restaurant Le Bouton d’Or. J’ai donc décidé de lui rendre une petite visite avec quelques amis. Nous y avons fait la connaissance de Florence, l’épouse et partenaire de Roch. Dans le restaurant c’est simple, Roch en cuisine et Florence en salle. Celui-ci est pourvu d’un assez grand parking, ce qui est intéressant vu le trafic et le peu de place sur la chaussée. Dans le restaurant c’est simple, Roch en cuisine et Florence en salle. Celui-ci est pourvu d’un assez grand parking, ce qui est intéressant vu le trafic et le peu de place sur la chaussée. La salle est cosy, avec son mélange de...

Cigares linéaires ou pas ?

Cigares linéaires ou pas ? Trois tiers contre le reste du monde Depuis un certain temps je vois une guéguerre sur les réseaux sociaux (principalement Facebook) ou même sur certains blogs. La phrase que je retrouve régulièrement est ce cigare est trop linéaire. Cela m’a fait penser à un échange avec Henke Kelner (Master Blender pour la Maison Davidoff), il disait ceci : le monde change, les hommes changent, il n’y a pas de raison que le fumeur ne change pas. Cela pour expliquer pourquoi il faisait des cigares de plus en plus linéaires. Mais que pensent les autres personnes travaillant dans le monde du cigare ? J’ai commencé par demander à Marc De Coen (Cubacigar Benelux) : Je pense que c’est une volonté de Habanos, la marque de fabrique de Cuba. Tu sais c’est Cubataba qui achète le tabac, qui l’apporte à la fabrique et qui dit si tel ou tel cigare va être confectionné et donc je pense qu’ils veulent vraiment garder ce qui fait leur réputation depui...

The Black Label Morphine Vintage 2020 Lancero (Nederlands)

The Black Label Morphine Vintage 2020 Lancero Zoals ik in een ander artikel al zei, de oprichter van dit merk heeft een eigenzinnige geest. Dit moet het geval zijn om de naam Morphine te geven aan een van zijn gamma's, onnodig te zeggen dat het zowel in de Verenigde Staten als hier tot controverse heeft geleid. Maar laten we positief zijn, zeker als deze sigaar net zo goed aan mijn verwachtingen voldoet als de Last Rites.   Ik ben verbijsterd door de donkere kleur van de wikkel en door de ruwe en niet vette wikkel, alsof James Brown eens te meer zijn afstandelijkheid ten opzichte van de andere producenten wilde tonen.   Ik word onmiddellijk aangetrokken door de ring die mijn proeverij van de dag siert. Het intrigeert me, het lijkt veranderd te zijn.   Na wat onderzoek ontdekte ik dat deze vintage editie in feite de 7e editie van de reeks is en dat James de gelegenheid wilde markeren. Om te beginnen ontwierp hij nieuwe illustraties. We zitten niet meer in de doodsk...